Szukaj
  • Aleksandra Zienkiewicz

Blog bardzo osobisty. Nie mylić z prywatny.


Człowiek podejmuje decyzję, że zacznie mówić, więc, kolejno: ustawia statyw, sprawdza nagłośnienie, łapie za mikrofon, rozgląda się po sali ilu ma słuchaczy i… jeśli wcześniej nie napisał sobie przemówienia, to nie ma pojęcia od czego zacząć. Pustka w głowie. Czarna dziura. Przeciąg w myślach. Pętla w przełyku. Chaos. I zamiast monologu następuje najgłośniejsza, najdłuższa i najbardziej krępująca w życiu CISZA. Tak w tej chwili mam ja. Serio.


Fot. Piqsellstudio & Togaflo

O tym, że chcę pisać myślałam już dawno. Zawsze jakoś łatwiej było sklecić zdanie układając literki niż wypowiedzieć to samo zdanie na głos. Ludziom do ucha. Na papierze łatwiej kolorować, cieniować, robić kolaże… Z głosem jakoś trudniej. Trzeba panować nad oddechem, akcentem, głośnością i barwą, a jeśli jeszcze przypadkiem wkradnie się angina??! Na litość! Koszmar! Ja przed każdym wokalnym występem miałam problem z gardłem! Naprawdę! Dlatego lepiej pisać... Powoli... Z pauzą na melisę czy rumianek, albo na spotkanie tych dwóch kuleczek, co to się z hukiem odbijają od wszystkich ścian potężnych rozmiarów pustej czaszki. Pisać. O czym? O sobie. O świecie. O spojrzeniu na rzeczywistość i sztukę. Moim. Osobistym. Niepopartym rozległą wiedzą naukową. Bez przepisów na kaszę jaglaną albo na ciasto, a już tym bardziej na życie. Więc… Jeśli jesteś ciekaw co i jak widzę spoglądając przez firanę niewytuszowanych rzęs-zapraszam. Usiądź wygodnie, weź głęboki oddech i odpocznij. Może w czymś się ze mną zgodzisz? Może coś dzięki temu zauważysz? A może coś tak wybitnie Cię zirytuje, że postanowisz na złość wstać z kanapy i działać? A może po prostu chwilę o kimś poczytasz zamiast przeglądać setkę memów?


Cokolwiek się tutaj wydarzy, może warto sprawdzić? Nie wiem. Nie wiem nawet czy warto podejmować się tej pisaniny, ale spróbuję. Stanę twarzą w twarz ze swoimi myślami i spróbuję. Może wyjdzie z tego coś ciekawego? W każdym razie, dzięki że tutaj jesteś. Rozgość się. Przyjemnej lektury.

787 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie